25 września w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tytuły „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”, na którą zaprosili Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Miło nam poinformować, że w tym roku zaszczytny tytuł laureata konkursu na najlepszego nauczyciela zdobył  ks. Krystian Gramza reprezentujący nasz Zespół Szkół Mechanicznych. Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku szkolnym ks. Gramza był w gronie wyróżnionych podczas II edycji tego konkursu.

Celem konkursu o tytuł „Wielkopolskiego Nauczyciela Roku” jest uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Znamy doskonale zaangażowanie ks. Krystiana w rozwój wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego ZSM, wiemy, że swoją postawą potrafi on zmobilizować młodzież do działania, jest dla wielu uczniów autorytetem, dlatego cieszymy się, że jego dokonania zostały także dostrzeżone i docenione przez Kapitułę Konkursową.

Tegoroczna uroczystość w Teatrze Wielkim miała szczególny charakter ze względu na zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Zwycięzcy, laureaci oraz wyróżnieni w Konkursach otrzymali nagrody finansowe, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.

Przed gośćmi wystąpili muzycy i soliści baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zwieńczeniem Gali był koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Jeszcze raz gratulujemy ks. Krystianowi Gramzie sukcesu i życzymy nieustającego entuzjazmu !