W sobotę 29 września uczniowie naszej szkoły z klas sportowo-obronnych zaproszeni byli na piknik z żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który odbył się w Kaliszu. W wydarzeniu brali także udział uczniowie z klas mundurowych ze Śremu oraz Kalisza.

Dopisała nam piękna pogoda, którą świetnie wykorzystaliśmy. Czołgaliśmy się z bronią w rekach, rzucaliśmy granatami do celu, poznaliśmy różne techniki kamuflażu. Braliśmy też udział w bardzo ciekawych i przydatnych zajęciach z samoobrony z zawodowymi żołnierzami. Na pikniku mieliśmy również okazję zmierzyć się z uczniami ze szkoły w Śremie w konkurencji przeciągania liny. Możemy się pochwalić dwukrotnym zwycięstwem, mimo iż nasz przeciwnik dwa razy zmieniał skład drużyny.

Piknik odwiedzili również znamienici goście tacy jak minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, gen. dyw. Wiesław Kukuła, płk Rafał Miernik.  Nie zabrakło również innych żołnierzy zawodowych, którzy przekazali nam bardzo dużo ciekawej wiedzy.

Na zakończenie imprezy poczęstowani zostaliśmy przepyszną grochówką.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.