Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

DOBRZE ZAPROJEKTOWANA SZKOŁA-ZWYCIĘSTWO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE!

To tytuł jaki zdobyli dla szkoły uczniowie, którzy zwyciężyli w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”.
Witold Rozumek i Karol Markiewicz przygotowali projekt techniczny , który okazał się projektem zwycięskim. Opiekunem merytorycznym była Pani prof. Beata Marciniak.

Gratulujemy zwycięzcom i szkole!!! (więcej…)

UCZNIOWIE TECHNIKUM MECHANICZNEGO FINALISTAMI OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI- ETAP OKRĘGOWY

Uczniowie klas technicznych naszej szkoły przystąpili do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2019/2020. Od września 2019 r.  przygotowywali swoje techniczne projekty, budowali urządzenia, tak aby wziąć udział w tej olimpiadzie. To kreatywni pasjonaci nowych technologii, innowacji technologicznych, którzy podczas realizacji tych projektów rozwijali również  swoje  kompetencje metodyczne tj. umiejętność krytycznego myślenia, analizy, syntezy, szukanie niekonwencjonalnych i nieszablonowych rozwiązań oraz kompetencje społeczne określane przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Cooperation and Development – OECD- jako przyszłościowe. (więcej…)

DYPLOM UZNANIA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Miło nam zaprezentować dyplom uznania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i podziękowanie marszałka Sejmu RP dla uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w ogólnopolskim konkursie „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” upamiętniającym Zbrodnię Katyńską w jej 80. rocznicę. (więcej…)

Culturiada – kolejny sukces Wiktorii

Mimo kwarantanny docierają do nas dobre wiadomości.
Prafaraza obrazu Pablo Picasso „Dziewczyna z gołębiem” autorstwa Wiktorii Woźniak z kl. 2o3 otrzymała wyróżnienie w konkursie Wiedzy i Projektów Culturiada organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu.
W roku ubiegłym Wiktoria również została nagrodzona w tym konkursie, także serdecznie gratulujemy!
Opiekunem była p. N. Wasielewska.

(więcej…)

Sukcesy kadetów klas policyjnych

Miło nam poinformować o sukcesach uczniów klas policyjnych, którzy od lat dostają się do ogólnopolskich finałów prestiżowych turniejów i olimpiad tematycznych.

Informujemy o dwóch kwalifikacjach do finałów ogólnopolskich konkursów:

1)      uczniowie klas maturalnych, Nicole Walentowicz (3O4) i Daniel Maślak (3O3), znaleźli się w finałowej 30-stce osób, które zakwalifikowały się do finału Olimpiady Policyjnej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (więcej…)

ZŁOTY MEDAL NA II MŁODZIEŻOWYM FESTIWALU MUZYCZNYM 2020 „NAJPIĘKNIEJSZA”

Z dumą informujemy, że uczeń klasy 1PO4 Aleksander Napieralski „wyśpiewał” złoty medal na II Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym 2020 „Najpiękniejsza”, który odbył się 7 marca w Poznaniu. Aleks wykonał utwory „Believer” Imagine Dragons oraz „Rise Like a Phoenix” Conchity Wurst i pokonał bardzo mocną konkurencję.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (więcej…)

I miejsce w etapie rejonowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Stolarski z klasy 3T3 po przejściu etapu szkolnego i rejonowego zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. (więcej…)

Wytrwałość nagrodzona

Działania podejmowane w szkole są zawsze czynione z myślą o uczniach i kierowane do nich. Tym bardziej miło nam  poinformować o zwycięstwie  projektu przygotowanego przez naszą szkołę w Konkursie „Nagroda za (Wy)trwałość”. Skierowany został on do uczestników wcześniejszych edycji Konkursu „Decydujesz, pomagamy”. Przypomnijmy, że projekty naszej szkoły prezentowane w kolejnych edycjach Konkursu „Decydujesz, pomagamy”, zajęły odpowiednio I  i II miejsce, a zakupiony ze środków grantowych specjalistyczny sprzęt służy naszej młodzieży na co dzień i pozwala jej pogłębiać wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji pożarniczej. (więcej…)

Konkurs Wiedzy i Projektów „Culturiada”

Prace finałowe uczniów naszej szkoły przygotowane na Konkurs Wiedzy i Projektów „Culturiada” w kategorii „Parafraza obrazu malarza hiszpańsko lub włoskojęzycznego. Autorami obrazów są: Nicole Jasiak i Wiktoria Woźniak, klasa 2O3, Martyna Witkowska, klasa 1GO4, Magdalena Wojciechowska, klasa 1PT2 oraz Przemysław Mrówczyński z klasy 2O2. Szkolnymi opiekunami konkursu są panie Katarzyna Smulska i Natalia Wasielewska. Finał odbędzie się już 30.03 w Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. (więcej…)