Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

Poznański Wolontariusz Roku 2019 – wyróżnienie

Z ogromna radością pragniemy poinformować o wyróżnieniu, które w kategorii indywidualnej konkursu Poznański Wolontariusz Roku 2019 zdobył ks. Krystian Gramza. Uroczysta gala, podczas której zasłużeni społecznicy otrzymali podziękowania z rąk Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka odbyła się 29 października w Sali Ziemi. Pan Prezydent wyraził głęboką wdzięczność za zaangażowanie i ofiarność w pracy na rzecz młodzieży z naszego Zespołu Szkół, docenił również umiejętności organizacyjne ks. Krystiana Gramzy. (więcej…)

Podziękowania za teatralny sukces

27 listopada w naszym Zespole Szkół miała miejsce kameralna, ale niecodzienna uroczystość. Tego dnia odwiedzili nas bowiem wyjątkowi Goście, którzy z nieukrywaną radością podziękowali uczniom za udział oraz zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – inspektora Romana Kustera oraz Zastępcę Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkomisarz Kingę Fechner przywitała Pani Dyrektor dr Małgorzata Nawojczyk, wrażając radość z docenienia przez przedstawicieli Policji wysiłku młodzieży. (więcej…)

II miejsce kadetów ZSM w VII Turnieju Służb Mundurowych Kadeci Kontra Zawodowcy

W dniu 15.11.2019r. reprezentanci ZSM im KEN w składzie Nicole Jasiak z klasy 203, Andżelika Figler z klasy 302,Daniel Bukowski z klasy 303 oraz Martin Marcinkowski z klasy 3T4 wzięli udział w VII Turnieju Służb Mundurowych Kadeci Kontra Zawodowcy w Środzie Wlkp.

 W turnieju mogły uczestniczyć drużyny liczące 4 zawodników. Każdy zespół wyznaczał jednego reprezentanta do konkurencji strzeleckiej (strzelanie do zapadek z broni sportowej KBKS). (więcej…)

POZNAŃSKA LIGA DEBAT I UDZIAŁ DRUŻYNY ZSM IM. KEN NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W POZNANIU

W dniu 15.11.2019 r. odbyła się pierwsza runda rozgrywek Poznańskiej Ligii Debat. Do debat zakwalifikowały się Dryżyny z: I LO, II LO, III LO, IV LO, V LO, Liceum Św. Marii Magdaleny, VII LO, XII LO, XVI LO, XXV LO, XXXVIII LO, Liceum Mistrzostwa Sportowego, Zespół Szkół Ekonomicznych, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia. W tym  gronie szkół  znalazła się  również nasza szkoła. (więcej…)

Drużynowe Mistrzostwa Szkół Średnich Miasta Poznania w Szachach

W piątek 8 listopada w Zespole Szkół Łączności odbyły się Drużynowe Mistrzostwa  Szkół Średnich w Szachach. Nasza drużyna – Maja Andrzejewska-kapitan drużyny z klasy 3O2, Daniel Szofer  z klasy 3O4, Patryk Jurzyk z klasy 3O1 i Wojciech Mikołajczak z klasy 3T2, startowała w tych zawodach po raz drugi. Pani kapitan okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie partie i  zajmując indywidualnie 1 miejsce. (więcej…)

1 Mistrzostwa ZSKEN w Biegu na 10 km

W dniu 11 listopada br., przy okazji 9 Lubońskiego Biegu Niepodległości, za zgodą Organizatora, odbyły się Pierwsze w historii Mistrzostwa Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu w biegu na 10 km. Najlepszymi biegaczkami w tej kategorii, uhonorowanymi pamiątkowymi pucharami przez Panią Wicedyrektor Lidię Torzewską-Kulas okazały się:

(więcej…)

Uroczystość wręczenia nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dnia 24 października 2019 r. Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyła wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 13 nauczycieli z wielkopolskich szkół i placówek oświatowych. (więcej…)

II miejsce drużyny ZSM w X Rajdzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Szkół Mundurowych

W sobotę 21 września 2019 r. uczniowie z klasy 1PT3 wzięli udział w odbywającym się w Puszczykowie X Rajdzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Szkół Mundurowych Powiatu Poznańskiego. Z dumą informujemy, że nasza drużyna zajęła 2 miejsce i do domu wróciła z licznymi nagrodami.

Do walki stanęło 12 drużyn, a trasa Rajdu wiodła ścieżkami Wielkopolskiego Parku Narodowego i uliczkami Puszczykowa. (więcej…)

Alchemik – ogłoszenie wyników konkursu

Z radością informujemy o ogłoszeniu wyników Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ALCHEMIK, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie, przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Sławomir Wawer z klasy 4T3 zdobył Złoty Dyplom za bardzo dobry wynik. (więcej…)