Wyróżnienie w II Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

6 grudnia 2018 roku uczennice  klasy 2O2 Zuzanna Wrzeszcz i Maria Chudy  reprezentowały naszą szkołę w II Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Rywalizacja była duża,  a  poziom występów naprawdę wysoki –  tym bardziej cieszy fakt, że nasze uczennice zdobyły wyróżnienie. (więcej…)

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

7.12.2018r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Udział w nim wzięli uczniowie klas trzecich mundurowych: Kamila Kolasińska, Maja Malinowska, Mateusz Hałuza i Mateusz Królik. (więcej…)

1.MIEJSCE DLA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ VZÓR- W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJLEPIEJ PRACUJĄCĄ SPÓŁDZIELNIĘ UCZNIOWSKĄ W KRAJU

17 listopada 2018 r. odbył się w Krakowie Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepiej Pracującą Spółdzielnię Uczniowską w Kraju. Nasza spółdzielnia VZÓR zdobyła zaszczytne 1. miejsce. Radość jest tym większa, że w ubiegłym roku szkolnym również zajęliśmy 1. miejsce, więc potwierdziliśmy w kolejnym roku ten tytuł . Zdobyliśmy Puchary i satysfakcję z dobrze wykonywanej, systematycznej pracy. (więcej…)

WYRÓŻNIENIE W VI EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O PRAWIE

 21 listopada 2018 roku w Siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu odbył się etap regionalny VI edycji Konkursu Wiedzy o Prawie, do którego zakwalifikowało się pięciu uczniów klas maturalnych z naszej szkoły. Celem konkursu było podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności, doskonalenie umiejętności oratorskich oraz praktycznych prawniczych umiejętności w zakresie pisania, mówienia, argumentacji i przekonywania. (więcej…)

I i II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM

24 listopada 2018r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – rola Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Głównym celem konkursu było poznanie dróg narodu polskiego do niepodległości, ukazanie znaczenia Bitwy Warszawskiej dla Europy i świata oraz przedstawienie poglądów elit politycznych, dotyczących niepodległości Polski. (więcej…)

DOSKONAŁY DEBIUT W POZNAŃSKIEJ LIDZE DEBAT OKSFORDZKICH

W I Rundzie Poznańskiej Ligi Debat drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w składzie:

Aleksandra Mankus – kl. 4T2, Małgorzata Bela – kl. 2O3, Maciej Mitulski – kl. 3O2, Wiktoria Tyklewicz – kl. 3O1

pokonała doświadczoną w debatowaniu drużynę V LO. (więcej…)

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PBO19

30 października 2018 roku o godz. 17.00 w sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2O19. 

Miło nam poinformować, że nasza uczennica z klasy 303 Klaudia Piaskowska, zdobywając wyróżnienie, znalazła się w gronie laureatów konkursu fotograficznego.

Konkurs służył promowaniu idei Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i aktywności obywatelskiej oraz szerzeniu informacji o inwestycjach i miejscach, które zostały zmodernizowane w ramach PBO. (więcej…)

Nagroda Kuratora Oświaty dla naszych nauczycieli

W dniu 18 października w Zamku w podleszczyńskiej Rydzynie odbyła się doniosła uroczystość. Przy udziale licznie zaproszonych gości miało miejsce wręczenie nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, dla wybranych wcześniej nauczycieli. (więcej…)

Nagrody Prezydenta Miasta Poznania

17 października 2018 roku w Urzędzie Miasta w sali Białej odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Prezydenta Miasta Poznania dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów i pedagogów poznańskich placówek oświatowych, wśród których nagrodzona została Pani profesor Violetta Lenarczyk.

     Nagrody Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka przyznawane są za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. (więcej…)

XVI Pływackie Mistrzostwa Strażaków PSP i OSP m. Poznania

Dnia 8 października uczniowie z  klas strażackich – Eryk Grypczyński, Tomasz Plackowski, Krzysztof Bielawski, Patryk Koziej i Maurycy Stępa wzięli udział w XVI Pływackich Mistrzostwach Strażaków PSP i OSP m. Poznania i powiatu poznańskiego.W trakcie zaciętej rywalizacji reprezentanci naszej szkoły zdobyli medale, zarówno indywidualnie jak i zespołowo.

W konkurencji indywidualnej 50m stylem dowolnym złoty medal zdobył Tomasz Plackowski, a nasze sztafety dwa brązowe medale – w konkurencji 4x50m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4x50m stylem klasycznym. (więcej…)