Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

Sukces Wiktorii w ogólnopolskich turniejach

Rozwój pasji i zainteresowań jest dla każdego z nas prawdziwą przyjemnością. Wzrasta ona jeszcze bardziej w momencie, gdy wraz z osobistym rozwojem dodatkowo pojawiają się sukcesy, które ukazują, że ciężka pracą jaką wkładamy w nasz rozwój ma wymierny sens.

Tym bardziej miło nam tą drogą poinformować o sukcesach naszej uczennicy Wiktorii Powałowskiej z klasy 2GO2, która zdobyła II miejsce (więcej…)

Sukces w Międzynarodowym konkursie fotograficzno-filmowym

Międzynarodowy konkurs fotograficzno-filmowy „I live by the Sea” organizowany jest przez Today We Have i został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest przeznaczony dla osób pasjonujących się filmem i fotografią. Kolejne edycje Konkursu dotyczą konkretnego, wyznaczonego przez organizatorów tematu. Tegoroczny konkurs zwracał uwagę na tematy związane z ekologią i negatywnym wpływem człowieka na środowisko. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników z 11 krajów świata. Tym bardziej miło nam poinformować, że uznanie jury konkursu w kategorii „Najlepsze historie” zdobyła praca pod tytułem „Potęga i piękno świata dotknięte niszczącym działaniem człowieka”, autorstwa ucznia klasy 3T3 Mikołaja Miłostana. (więcej…)

ZWYCIĘSTWO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE! PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ- NAJWAŻNIEJSZA KOMPETENCJA!

Jednym z priorytetów MEN w roku szkolnym 2019/2020 było rozwijanie kompetencji  przedsiębiorczości i kreatywności i my ten priorytet zrealizowaliśmy z sukcesem.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli ZŁOTY GRANT – najwyższy laur w Ogólnopolskim Konkursie  pt. „Projektanci Edukacji” w kategorii MYŚLIMY NIESZABLONOWO! Znaleźliśmy się w gronie pięciu szkół z całej Polski, które otrzymały ten zaszczytny laur, każda w innej kategorii. Łącznie w konkursie zgłoszono 121 projektów! (więcej…)

Wyróżnienie dla naszych uczniów

Konkurs „Elektronika, by żyło się łatwiej”, którego celem była prezentacja ciekawych, innowacyjnych rozwiązań służących polepszeniu jakości życia i funkcjonowania człowieka, został zorganizowany przez Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej. Miło nam tą drogą poinformować, że w ramach konkursowych zmagań wyróżnienie jury uzyskała praca przedstawiona przez Macieja Tomczaka, ucznia klasy 3T1 oraz Filipa Gawrona, ucznia klasy 4T1. Serdecznie gratulujemy Maciejowi i Filipowi, życzymy dalszych pomysłów, które rozwijać będą ich techniczne pasje. (więcej…)

ZE ŚWIERKOWEJ NA POLITECHNIKĘ….

27 maja ogłoszono wyniki OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI 2020. Uczniowie naszej szkoły zostali FINALISTAMI tej olimpiady i są to:
Witold Rozumek i Karol Markiewicz z kl. 4T1 w kategorii POMYSŁ EKOLOGICZNY z urządzeniem ECO- FIL- POWER! oraz Adam Wachowiak z kl. 2T1 w kategorii POMYSŁ TECHNICZNY z urządzeniem TECHNICAL CHALLANGE!

(więcej…)

DOBRZE ZAPROJEKTOWANA SZKOŁA-ZWYCIĘSTWO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE!

To tytuł jaki zdobyli dla szkoły uczniowie, którzy zwyciężyli w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”.
Witold Rozumek i Karol Markiewicz przygotowali projekt techniczny , który okazał się projektem zwycięskim. Opiekunem merytorycznym była Pani prof. Beata Marciniak.

Gratulujemy zwycięzcom i szkole!!! (więcej…)

UCZNIOWIE TECHNIKUM MECHANICZNEGO FINALISTAMI OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI- ETAP OKRĘGOWY

Uczniowie klas technicznych naszej szkoły przystąpili do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2019/2020. Od września 2019 r.  przygotowywali swoje techniczne projekty, budowali urządzenia, tak aby wziąć udział w tej olimpiadzie. To kreatywni pasjonaci nowych technologii, innowacji technologicznych, którzy podczas realizacji tych projektów rozwijali również  swoje  kompetencje metodyczne tj. umiejętność krytycznego myślenia, analizy, syntezy, szukanie niekonwencjonalnych i nieszablonowych rozwiązań oraz kompetencje społeczne określane przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Cooperation and Development – OECD- jako przyszłościowe. (więcej…)

DYPLOM UZNANIA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Miło nam zaprezentować dyplom uznania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i podziękowanie marszałka Sejmu RP dla uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w ogólnopolskim konkursie „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” upamiętniającym Zbrodnię Katyńską w jej 80. rocznicę. (więcej…)

Culturiada – kolejny sukces Wiktorii

Mimo kwarantanny docierają do nas dobre wiadomości.
Prafaraza obrazu Pablo Picasso „Dziewczyna z gołębiem” autorstwa Wiktorii Woźniak z kl. 2o3 otrzymała wyróżnienie w konkursie Wiedzy i Projektów Culturiada organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu.
W roku ubiegłym Wiktoria również została nagrodzona w tym konkursie, także serdecznie gratulujemy!
Opiekunem była p. N. Wasielewska.

(więcej…)

Sukcesy kadetów klas policyjnych

Miło nam poinformować o sukcesach uczniów klas policyjnych, którzy od lat dostają się do ogólnopolskich finałów prestiżowych turniejów i olimpiad tematycznych.

Informujemy o dwóch kwalifikacjach do finałów ogólnopolskich konkursów:

1)      uczniowie klas maturalnych, Nicole Walentowicz (3O4) i Daniel Maślak (3O3), znaleźli się w finałowej 30-stce osób, które zakwalifikowały się do finału Olimpiady Policyjnej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (więcej…)