Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

Sukces Igora w Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego

Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego to zmagania organizowane cyklicznie przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Każdego roku cieszy się on ogromną popularnością wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Liczba uczestników to 1500 osób, z których wyłaniana jest wąska grupa biorąca udział w ścisłym finale. (więcej…)

Kolejny sportowy sukces Mateusza

Niedawno informowaliśmy o dokonaniach sportowych Mateusza Chwirota, ucznia klasy 2PO2. Okazuje się, że Mateusz  nie spoczął na laurach i ma w swoim dorobku kolejny, tym razem międzynarodowy sukces. 28 listopada na turnieju International Karate Wrocław Open Adidas Cup 2020 Mateusz zdobył III miejsce w konkurencji  kumite indywidualne mężczyzn U18 +68kg.

Gratulujemy sukcesu i wierzymy, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych zwycięstwach Mateusza !!! (więcej…)

Nagrody Miasta Poznania dla uczniów ZSM

Nagroda Miasta Poznania przyznawana jest uczniom, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli szczególne sukcesy w trzech kategoriach – naukowej, artystycznej i sportowej. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazło się aż czterech uczniów naszej szkoły. Nagrody otrzymali Patryk Szatkiewicz uczeń klasy 2GO2, Kacper Ignaszak uczeń klasy 3O2, Milena Malicka uczennica klasy 2GO1 i Adam Wachowiak uczeń klasy 3T1. (więcej…)

Dobre wyniki naszych uczniów w Multitest z języka hiszpańskiego!

W związku z zawieszeniem w tym roku szkolnym organizacji Olimpiady  Języka Hiszpańskiego nasi uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z testem językowym Multitest zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Trójka uczniów ZSM osiągnęła wyniki powyżej średniej krajowej i uplasowała się na wysokich miejscach wśród prawie 300 startujących:

Gabriela Jankowska z klasy 1T2 zajęła 15 miejsce i otrzymała Dyplom Wyróżnienia

Oliwia Kaczmarek z klasy 1T2 zajęła 23 miejsce, a Oskar Carrieri z klasy 2pt4 miejsce 25. Uczniowie ci otrzymali Dyplomy Uznania. (więcej…)

MIĘDZYNARODOWY KONKURS HISTORYCZNY PATRIA NOSTRA 2020- ROZSTRZYGNIĘTY

Drużyna –reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w składzie: Maria Wawrzyniak, Filip Bączyk i Mikołaj Wadowiec-  uczniowie  klasy 3T2,  przygotowali 30 sekundową animację na temat ważnych wydarzeń z historii Polski i tym samym drużyna zakwalifikowała się do reprezentowania Szkoły w tym konkursie . (więcej…)

Tegoroczni laureaci Stypendium Prezesa Rady Ministrów w ZSM

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom, którzy otrzymują promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. (więcej…)

Podwójny sukces Mateusza na Mistrzostwach Polski w Karate

Rozwój pasji, zainteresowań i talentów wiąże się często z wytrwałą i ciężką pracą, której efektem są odnoszone sukcesy. To one sprawiają, że człowiek wyznacza sobie nowe, coraz bardziej ambitne cele. Na drodze do ich realizacji  jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody, choć często nie jest to łatwe.

Tym bardziej miło nam poinformować o kolejnych już sportowych sukcesach Mateusza Chwirota, ucznia klasy 2PO2. Podczas  Mistrzostw Polski w Karate WKF, które odbyły się 7 listopada  w hali Cityzen,  Mateusz zdobył II miejsce w konkurencji kata drużynowym juniorów i III miejsce w konkurencji kumite drużynowym juniorów. Reprezentował klub Dynamic Akademia Karate. (więcej…)

Sukces Wiktorii w ogólnopolskich turniejach

Rozwój pasji i zainteresowań jest dla każdego z nas prawdziwą przyjemnością. Wzrasta ona jeszcze bardziej w momencie, gdy wraz z osobistym rozwojem dodatkowo pojawiają się sukcesy, które ukazują, że ciężka pracą jaką wkładamy w nasz rozwój ma wymierny sens.

Tym bardziej miło nam tą drogą poinformować o sukcesach naszej uczennicy Wiktorii Powałowskiej z klasy 2GO2, która zdobyła II miejsce (więcej…)

Sukces w Międzynarodowym konkursie fotograficzno-filmowym

Międzynarodowy konkurs fotograficzno-filmowy „I live by the Sea” organizowany jest przez Today We Have i został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest przeznaczony dla osób pasjonujących się filmem i fotografią. Kolejne edycje Konkursu dotyczą konkretnego, wyznaczonego przez organizatorów tematu. Tegoroczny konkurs zwracał uwagę na tematy związane z ekologią i negatywnym wpływem człowieka na środowisko. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników z 11 krajów świata. Tym bardziej miło nam poinformować, że uznanie jury konkursu w kategorii „Najlepsze historie” zdobyła praca pod tytułem „Potęga i piękno świata dotknięte niszczącym działaniem człowieka”, autorstwa ucznia klasy 3T3 Mikołaja Miłostana. (więcej…)

ZWYCIĘSTWO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE! PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ- NAJWAŻNIEJSZA KOMPETENCJA!

Jednym z priorytetów MEN w roku szkolnym 2019/2020 było rozwijanie kompetencji  przedsiębiorczości i kreatywności i my ten priorytet zrealizowaliśmy z sukcesem.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli ZŁOTY GRANT – najwyższy laur w Ogólnopolskim Konkursie  pt. „Projektanci Edukacji” w kategorii MYŚLIMY NIESZABLONOWO! Znaleźliśmy się w gronie pięciu szkół z całej Polski, które otrzymały ten zaszczytny laur, każda w innej kategorii. Łącznie w konkursie zgłoszono 121 projektów! (więcej…)