Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

Uczennica ZSM laureatką konkursu “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej- Polscy medycy w świecie”

Miło nam poinformować, że Zofia Pomian  uczennica klasy 2 PO2 zdobyła II miejsce  w wojewódzkim konkursie “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej- Polscy medycy w świecie” “, którego organizatorem był  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

(więcej…)

MAMY LAUREATA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI 2021!

olimpiadaPaweł Wachowiak stanął na podium olimpijskim. Zajął II. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2021 w kategorii POMYSŁ TECHNICZNY. Kategoria ta obejmuje samodzielne wykonanie urządzeń i dokumentacji technicznych, w których wprowadzono istotne zmiany w stosunku do aktualnie istniejących rozwiązań technicznych w użytkowanych do tej pory urządzeniach, maszynach.Rozwiązania zaproponowane przez ucznia muszą wnosić oryginalne zmiany do istniejącego stanu techniki poprzez zwiększenie użyteczności wyrobu, jego walorów funkcyjnych, istotne obniżenie kosztów jego wytwarzania i eksploatacji, a także umożliwiać wzrost wydajności pracy i pełniejsze niż dotychczas wykorzystanie środków produkcji. (więcej…)

„Moja Mała Ojczyzna i ja” – Wielkopolski Konkurs Literacki rozstrzygnięty

„Moja Mała Ojczyzna i ja” to tytuł tegorocznego Wielkopolskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego głównymi, regulaminowymi celami było popularyzowanie twórczości literackiej wśród młodzieży, zachęcanie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, zainteresowanie młodzieży historią regionu, tworzenie trwałej więzi z własnym środowiskiem, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni poprzez wskazywanie literackich wzorców i wartości, istotnych w życiu młodego człowieka oraz upowszechnianie kultury języka polskiego. (więcej…)

Konkurs „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”

Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczniów ZSM – Oliwii Zyśk oraz Rafała Koniecznego, którzy wzięli udział w konkursie „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”. Jego celem było zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski, w szczególności działalnością harcerzy podczas II wojny światowej. Do konkursu zgłoszonych zostało 113 prac w grupach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Komisja konkursowa wyłoniła 26 laureatów oraz przyznała 17 wyróżnień. Praca Oliwii Zyśk zajęła III miejsce w kategorii prace plastyczne. (więcej…)

WorldSkills Poland 2021! To największy konkurs nowych technologii w Polsce.

wsp

Eliminacje odbywają się w pięciu konkurencjach. Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować Polskę w konkursie WorldSkills w Szanghaju. I właśnie do tego konkursu zakwalifikowali się dwaj nasi uczniowie klasy 3 TM- Adam Wachowiak i Kamil Kowalski. Opiekunem uczniów jest Pani prof. Beata Marciniak. Uczniowie zakwalifikowali się do  konkurencji Robotyka Mobilna. Do zadań inżynierów robotyki należy projektowanie i budowanie robotów, które używane są do wykonywania zadań zbyt niebezpiecznych, skomplikowanych lub monotonnych dla człowieka. Inne kategorie występujące w tym konkursie to: mechatronika, przemysł 4.0, cyberbezpieczeństwo oraz chmura obliczeniowa. Uczniowie teraz muszą wykonać i przesłać projekt robota w programie CAD, udostępnić kod jakim posługuje się robot przy wykonywaniu zadań oraz wysłać film/zdjęcia przedstawiające robota, poszczególne elementy lub modele jakie wykonała drużyna. (więcej…)

Szkolny konkurs „Historia i zabytki Poznania”

27 kwietnia w ZSM im. KEN odbyła się  pierwsza edycja konkursu sprawdzającego wiedzę uczniów na temat historii i zabytków Poznania. Prawie trzydziestu śmiałków, głównie z klas pierwszych i drugich, zmierzyło się z testem przygotowanym przez naszych historyków. (więcej…)

Uczniowie ZSM finalistami XIII Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Z dumą i radością informujemy, że pięcioro naszych uczniów otrzymało tytuły finalistów XIII Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. W gronie tym znaleźli się Igor Marchewka z klasy 2PO4, Dawid Marczak z klasy 2PO1, Wiktoria Peters  z klasy 2PO3, Oliwia Zyśk z klasy 1PO3 oraz Dawid Nowak z klasy 2GO1.

Dzielnie reprezentowali naszą szkołę podczas wojewódzkiego etapu konkursu, a do tytułu laureata zabrakło im tylko kilka punktów. Jest to jeden z trudniejszych konkursów w Wielkopolsce, tym bardziej doceniamy wyniki naszych uczniów. Zdobytą wiedzę oraz doświadczenie na pewno dobrze wykorzystają w przyszłym roku. (więcej…)

Sukces Wiktorii Powałowskiej w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach Kobiet

Sukcesy naszych uczniów odnoszone przez nich w różnych dziedzinach sportu wpisały się już na trwałe w rzeczywistość naszej szkoły. Są one wynikiem ich ciężkiej pracy połączonej z rozwojem osobistych pasji, zainteresowań i uzdolnień. Dodatkowego znaczenia nabiera fakt, że nasi podopieczni odnoszą swoje sukcesy zarówno na arenie miejskiej, jak i krajowej. Cieszy nas fakt, że w wielu przypadkach wpisują się one również w profil wybranej przez nich klasy. (więcej…)

Rozmiar czcionki
Kontrast