Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

Przemijanie i pamięć

Każdego roku początek listopada kojarzony jest z zadumą nad sensem ludzkiego życia i przemijaniem. Zatrzymujemy się w tym czasie nad mogiłami naszych zmarłych, by choć przez chwilę przypomnieć sobie przeżyte z nimi chwile. Tradycją naszej szkoły stała się w tym czasie wolontaryjna pomoc przy sprzątaniu zaniedbanych mogił na Cmentarzu Poznań-Junikowo. Podobnie było i w tym roku. W sprzątaniu mogił żołnierzy AK, znajdujących się na tej nekropolii, wzięli udział przedstawiciele uczniów z klas pierwszych. (więcej…)

Zaczytany Oddział

Kolejny rok szkolny to kolejny rok wspólnych działań Samorządu Uczniowskiego Szkolnego Koła Wolontariatu. W naszej szkole rozpoczęliśmy go do dobroczynnej akcji na rzecz osób chorych, pacjentów poznańskich oddziałów szpitalnych. Przedstawicielka Grupy Biegowej Drużyny Szpiku zasugerowała nam, że ważną potrzebą osób chorych, często niedocenianą, jest możliwość psychicznego oderwania się od codziennych problemów i bólu związanego z chorobą. Takim antidotum na stres wynikający z choroby może być lektura książek. (więcej…)

Kartka dla Powstańca

Dzisiaj odbyła się akcja „Kartka dla Powstańca”. Uczniowie również mieli okazję zapisać się do Szkolnego Koła Wolontariatu. (więcej…)